Dabas fotogrāfijas meistarklase

Fotokamera vai kāda cita ierīce, ar ko uzņemt attēlus, ir gandrīz katram. Daba mums ir visapkārt – sākot ar mīlīgiem kaķēniem un beidzot ar rudens vētru jūrā. Taču tas nenozīmē, ka visi nejauši uzņemtie fotoattēli būtu saucami par dabas fotogrāfiju. Kādos gadījumos telefona iespējas nespēs apmierināt prasības pēc iecerētā rezultāta? Kāds objektīvs vajadzīgs, lai ielūkotos acīs vanagam debesīs vai tauriņam uz zieda? Kur un cikos var sastapt zvērus un putnus? Kā rīkoties, lai fotogrāfs pamanītu dzīvnieku mežā pirmais, nevis otrādi? Ko labāk fotografēt lietus laikā? Kā pievilināt veiksmi? Uz šādiem un citiem jautājumiem atbildes varēsiet atrast Andra Eglīša meistarklasē, kurā viņš dalīsies ar savu ilgos gados gūto pieredzi dabas fotografēšanā, aprīkojuma izvēlē un fotografēšanas paņēmienos.

Šī ir dabas fotogrāfijas meistarklase reālā vidē – visas nodarbības paredzētas dabā dažādās vietās: mežā, purvā, pļavā, pie jūras. Viss pa īstam, ar aktīvu praktisko darbošanos pasniedzēja vadībā. pie viena skaidrojot nianses par kompozīciju, uzņemšanas īpatnībām un tehnikas lietojumu.

 

Kursa mērķis
Paplašināt kursa apmeklētāju redzesloku, iepazīstinot ar dabas foto veidošanas radošām un tehniskām iespējām. Ieskats teorijā un iespēja pašam izmēģināt dažādas dabas fotogrāfijas tehnikas. Kursa laikā paredzētas diskusijas, dalībnieku darbu analīze, kā arī aktīva fotografēšana.

Kursa auditorija
Kurss paredzēts fotogrāfijas entuziastiem, kuri vēlas sasniegt labus un stabilus rezultātus dabas fotografēšanā.

Priekšzināšanas
Dalībniekiem jābūt priekšzināšanām fotogrāfijas pamatos, kā arī jāpārzina savas fotokameras vadība un iestatījumi.

Kursa programma
• Kameras, fotogrāfa aprīkojuma minimums – objektīvi, statīvi, somas, gaismas un filtri.
• Fotogrāfija kā mākslas veids – pamatprincipi dabas fotogrāfijas jomā.
• Jēdzienu izprašana: gaisma, krāsa, rakurss, skatu punkts, kompozīcijas pamatprincipi un kadra kompozīcija, telpiskums fotogrāfijā.
• Ainavu fotogrāfija: ainavu tipi, kādā apgaismojumā fotografēt: jūru, laukus, ezerus, mežus, purvus, upītes u.c.
• Apgaismojums diennakts stundās un gadalaikos.
• Tuvplāni: detaļas ainavā, koki, ziedi, lapiņas, sarma, rasa… Atspulgi un faktūras.
• Putnu, dzīvnieku fotografēšanu. Aprīkojums un metodes to veiksmīgai fotografēšanai (slēpņi, pielavīšanās, gaidīšana utml.).
• Fotostāsta izveide no daudzveidīgām fotogrāfijām.

Pēc katras nodarbības būs mājasdarbs par konkrētu tēmu.
Pēdējā nodarbība – divu dienu nedēļas nogales plenērs ar noslēguma darbu (3–5 izdrukātas un noformētas fotogrāfijas) prezentēšanu un apspriešanu. Plenēra izmaksas iekļautas cenā.

Informācija par kursu

Meistarklase
20 ak. stundas (6 nodarbības) ietverot noslēguma plenēru
09. maijs – 17. jūnijs
ceturtdienas, no 18:00 līdz 21:00

Pasniedzējs

Cena

Eur 450,00 (iesk. PVN)
MIMXII